Chcete sa na niečo opýtať?
(Po-Pia 7:30 - 15:00 hod.)
 

Ako vybrať správne parametre na auto osobné, SUV, 4x4, dodávkové, moto či nákladné?

 

 

 

  • Pri výbere pneumatík je nutné vziať ohľad na veľké množstvo rôznych, ale podstatných faktorov. Medzi tieto kritériá sa radí: Jedným s najzásadnejších je zistiť si správnu šírku , profil a priemer . Zároveň je potrebné si uvedomiť na aké obdobie pneumatiku kupujeme.
  • Je nutné si povedať, ako často a kde jazdíme . Teda či sa viac hodí typ pneu na off-road alebo pevnou vozovku .
  • Porozmýšľajte, aký štýl jazdy preferujete , či jazdíte striktne podľa predpisov alebo si občas doprajete aj adrenalínovější spôsob jazdy.
  • Určite by sme nemali zabudnúť na dôležité údaje, ako sú spotreba paliva , priľnavosť a hlučnosť vám tiež môžu pri výbere pomôcť. Na štítku spravidla nájdete informácie o spotrebe paliva, kde písmeno A značí najekonomickejší možnosť . Priľnavosť napovedá, ako dobre budú pneumatiky brzdiť na mokrej vozovke. Opäť platí, že A značí najlepšie hodnoty . Posledný údaj, hlučnosť , je klasicky udávaný v dB . Energetické štítky sú dané smernicou EU.
  • Je nutné si uvedomiť, koľko máte v úmysle investovať do obutie vášho automobilu.
  • Rozhodne je lepšie si vybrať kvalitné pneu od zavedených výrobcov , aj za cenu väcších nákladov, než riskovať zdravie svoje a vašich blízkych .

Ostatní informace naleznete v článku Jak vybrat pneumatiky

 

Ako vyberať hliníkové disky Neviete ako vyberať alu kola?

Budú nové elektróny pasovať na Vaše vozidlo? V niekoľkých riadkoch sa Vám pokúsime objasniť pár dôležitých kritérií pre správny výber. Pri výbere alu kolies nie je dôležitý len dizajn, ale aj ďalšie podstatné parametre na ktoré je potrebné myslieť. Pred tým, než s výberom začnete, určite nájdite zaprášený veľký technický preukaz v ktorom sa dozviete po akých kolách sa môžete obzerať. Čo vlastne údaje ako stredový otvor, rozteč skrutiek a priemer znamenajú?

Krok 1  – výber priemeru alu kola
štandardný rozmery alu kolies sa pohybujú v rozmedzí 14 - 22 palcov. Všeobecne platí, že čím väčšia koleso, tým vyššia cena a s tým samozrejme spojené nové, väčšinou nízkoprofilové, pneumatiky u ktorých cena nezaostáva. Pasujú na Vaše auto skôr 17ti palcová alebo 18-palcové kolesá? Vyskúšajte náš konfigurátor a budete mať jasno

Krok 2 – výber vhodných parametrov ET, rozstupy a stredového otvoru
ako sme spomínali vyššie, dôležité parametre pre výber alu kolies sú ET, rozteč a stredový otvor. Aj teraz prichádza čas na veľký technický preukaz, kde sa tieto parametre dozviete.

Krok 3 – výber toho správneho dizajnu alu kola
tak tento krok už je čisto na Vás. Či budú Vaše nové elektróny čiernej, striebornej alebo bielej už Vám neporadíme.

Tip: Uľahčili sme Vám výber, nepremýšľajte nad hodnotami ET, rozteč atď. Jednoducho zadajte do nášho konfigurátora značku, typ a motorizácie Vášho vozidla a my Vám ponúkneme vhodná alu kolesá pre Vaše vozidlo.
A ak ste fajnšmeker a vybral si kolesá, ktoré nie sú uvedené v TP, neváhajte nás kontaktovať, vystavíme Vám typový list pre zápis nových rozmerov do technickej preukazu.

Produkty se filtrují...