Chcete sa na niečo opýtať?
(Po-Pia 7:30 - 15:00 hod.)
 

FAQ

Môžem kombinovať rôzne dezény na jednej náprave?

V žiadnom prípade. Na jednej náprave musia byť identické pneumatiky. Tzn. rovnakého výrobcu, dezénu aj rozmeru.
Na rôznych nápravách môžu byť pneu rôzne, ale rovnakej konštrukcie. Teda radiálne. Neodporúčame však používať napr. na prednej náprave smerové pneu (s šípovitým dezénom) a na zadnej nesmerové pneu. Môže to negatívne ovplyvniť správanie vozidla na vozovke.

Kedy prezuť na zimné či letné pneumatiky?

Hranicou prezúvania sezónnych pneu je 7 ° C. Pod touto hranicou letné pneumatiky tuhnú a strácajú priľnavosť k vozovke. Tak sa zvyšuje riziko nehody. Ak teda denné teploty klesnú pod 7 ° C nastáva pre motoristu ten pravý čas prezuť na zimné pneumatiky.
Krajne neodporúčame čakať až na poslednú chvíľu. Vyhnete sa tak tradičným návalom v pneuservisoch, ale hlavne predídete riziku nehody, ktoré je vo chvíli napadnutia prvého snehu či príchodu prvých mrazov najvyššia.
Na jar je hranica rovnaká - ak celodenné teploty dlhodobo stúpnu nad 7 ° C. Dlhodobo preto, že musíte počítať s možnosťou jarných mrazíkov.

Je vhodné použiť iba 2 zimné pneu na hnaciu nápravu?

Jednoznačne neodporúčame. Pri zimnom obutí iba hnacej nápravy extrémne vzrastá riziko šmyku. Je to možno horší variant než letné pneumatiky v zime. Vodiči totiž podliehajú falošnej predstave bezpečia a oveľa viac riskujú.

Je bezpečné nakupovať cez internet?

Bezpečnejšie než na našich stránkach to byť nemôže. Používame najmodernejšie zabezpečenie.

Aké rozmery pneumatík môžem na svojom vozidle používať?

Predpísaný rozmer pneumatík pre Vaše vozidlo je uvedený v technickom osvedčení vozidla. Tu máte tiež uvedené alternatívne rozmery schválené výrobcom. Ak však chcete vykonať alternatívnu zámenu za rozmer, ktorý nie je uvedený v technickom osvedčení vozidla, je nutné najskôr konzultovať túto zámenu s výrobcom vozidla a po tej nechať zmenu potvrdiť do technického osvedčenia vozidla.

Kedy bude zásielka doručená?

Pokiaľ je tovar dostupný na centrálnom sklade alebo na našej pobočke, bude tovar odoslaný medzi 7-14 hodinou a k zákazníkovi doručený nasledujúci pracovný deň. Ak je objednávka prijatá po 14 hodine, je skladový tovar odosielaný až nasledujúci pracovný deň. Ak je tovar dostupný na našom vzdialenom sklade, bude doručený do 2-5 dní. Keď mu tovar nie je momentálne dostupný na žiadnom z našich skladov a možno ho objednať, bude k zákazníkovi doručený maximálne do 7 pracovných dní odo dňa prijatia objednávky.

Volá vodič prepravnej služby vopred?

Áno. Každý vodič nášho prepravcu má na doručovanej zásielke telefónne číslo zákazníka a pred doručením zásielky by mu mal zavolať. V prípade zdržania dodávky je zákazník informovaný aj telefonicky našimi operátormi.

Aká je dostupnosť pneumatík?

Stavy našich skladov sú aktualizované niekoľkokrát denne. Využívame nielen kapacity nášho centrálneho skladu, skladov na našich pobočkách, ale aj výhradných online skladov a dostupnosť u výrobcov. Vďaka tomu je množstvo dostupného tovaru naozaj obrovské. Online dostupnosti nášho tovaru si preverte priamo v našom e-shope.

Sú uvedené ceny vrátane DPH?

Áno. Všetky ceny uvádzané v našom e-shope sú vrátane DPH.

Produkty se filtrují...