Chcete sa na niečo opýtať?
(Po-Pia 7:30 - 15:00 hod.)
 

Top pneumatiky zima 2023

Chcete sa pri jazde cítiť komfortne a bezpečne? Spoločnosť Continental Vám pre tohtoročnú zimu odporúča pneumatiky značiek Continental, Matador a Semperit. Ponuku veľmi žiadaných a obľúbených dezénov nájdete nižšie.

Continental WinterContactTM TS 870 a WinterContactTM TS 870 P

Svoje pneumatiky si väčšinou moc nevšímate, že je to tak? Vynálezom prvej pneumatiky s dezénom v roku 1904 sme položili základy dnešnej technológie pneumatík. Od tej doby, rok čo rok výkon našich pneumatík neustále zvyšujeme a zlepšujeme. A i keď si možno rozdiel ani nevšimnete, mimoriadnu výnimočnosť pneumatiky WinterContactTM  rozhodne spoznáte. Nová pneumatika WinterContact™ TS 870 sa vyznačuje inovatívnym profilom dezénu s vylepšenými lamelami, ktoré zaisťujú vynikajúce jazdné vlastnosti a záberové vlastnosti na snehu i ľade. Nové zloženie našej kaučukovej zmesi, CoolChili™, súčasne prináša optimalizovaný výkon za mokra a mimoriadne nízky valivý odpor, ktorý poskytuje vysoký kilometrový výkon, takže si každú jazdu budete môcť v zime užiť s pocitom bezpečia – a to za akýchkoľvek podmienok. V čom sa WinterContact™ TS 870 a WinterContact™ TS 870 P líšia?

WinterContact™ TS 870 sa pýši širokou škálou rozmerov. WinterContact™ TS 870 je určený pre vozidlá so šírkou pneumatík 155 až 225 mm a menším rozsahom palcovej rady, ide o 14–17“. WinterContact™ TS 870 P je pre vozidlá so širšími pneumatikami od 205 do 255 mm a vyššou palcovou radou a to od 16 do 21“.

 
Sníh
Mokro
Valivý odpor
 
 

Vynikajúci výkon v zime

Excelentný výkon na mokrom povrchu

Super ekonomickú prevádzku

 

Čo sa teda zlepšilo?

Keď sa na vozovke začne tvoriť poľadovica a snehové jazyky, môžete zachovať chladnú hlavu

Keď padá sneh a pokrýva ulice, môžete si byť istí, že naša zmes a nový koncept dezénu a lamiel zaistí ideálnu priľnavosť k vozovke a poskytne spoľahlivé ovládanie a správanie pri riadení, takže si môžete svoju zimnú jazdu už len užívať.

Dôverujte tomu, čo je dole, bez ohľadu na to, čo padá zhora

Pretože zima nie je vždy len krásne biela, ale aj mokrá a klzká, bola vyvinutá technológia, ktorá  optimalizuje brzdnú dráhu za mokra, a dokonca výborne zvláda aquaplaning. Tým pádom si budete vždy užívať pohodlnú jazdu.

Prekonajte dlhé vzdialenosti vďaka nízkemu valivému odporu

Nezáleží na tom, ako ďaleko Vás zimná cesta zavedie, táto pneumatika vás nenechá v štichu. Vďaka mimoriadne nízkemu valivému odporu, ktorý umožňuje naša flexibilná polymerná matrica, sa môžete spoľahnúť na mimoriadne vysoký kilometrový výkon – a už sa len tešiť do svojej destinácie.

 
 

Matador MP93 Nordicca a Nordicca VAN

 
Matador řada pneumatik
 

Nová vlajková zimná pneumatika od Matadoru prichádza s celkom novým dizajnom a silným zimným výkonom. Nová MP 93 Nordicca Vás dostane tam, kam chcete, ticho, bezpečne a efektívne, bez starostí. Je určená pre osobné vozidlá s palcovými rozmermi od 13 do 20". Čo sa teda zlepšilo?

Perfektný pocit pri riadení na snehu

Nový dezén je vyvinutý s vyšším počtom hrán a drážok pre výrazné zvýšenie trakcie Vášho vozidla na snehu. Každý blok a lamely sú navrhnuté tak, aby sa zlepšilo brzdenie, výkon a spoľahlivé prejazdy zákrutami. V kombinácii to dohromady znamená bezpečnejšiu a príjemnejšiu jazdu.

Skvele odvádza vodu

Štruktúra dezénu v tvare V s nepretržitým otváraním drážok, ktoré vytvárajú vodné kanály a zlepšujú účinnosť prevencie aquaplaningu. To pomáha udržiavať stály kontakt s vozovkou na mokrom a kašovitom povrchu.

Výborná priľnavosť k vozovke

Rovnomerné rozloženie povrchu spôsobuje rovnomerné opotrebenie. Pre vás to znamená pohodlnejšiu a tichšiu jazdu. Pridajte k tomu, že nižšie a pravidelné opotrebenie znamená vyšší kilometrový výkon.

Semperit Speed-Grip 5 a Van-Grip 3

 
Semperit řada pneumatik
 

Continental prichádza s novými dezénmi značky pneumatík Semperit. Jedná sa o dezény Speed-Grip 5 a Van-Grip 3. Speed-Grip 5 nahradzujú pôvodné rady pneumatík Speed-Grip 3 a Master-Grip 2. Táto produktová rada zahŕňa segment od 14“ do 20“ a zlepšil sa výkon pneumatík na suchu, pri zachovaní výborných jazdných vlastností v zimných podmienkach.

Ako už názov napovedá, rada Van-Grip 3 je určená pre Van a dodávkové vozidlá a kombinuje vynikajúce zimné vlastnosti a výborný handling na mokrej vozovke. Tuhá konštrukcia ponúka výbornú stabilitu jazdy, ktorú potrebujú Van pneumatiky.

Výkon na snehu

Excelentná adhézia, brzdný výkon a handling na zasnežených či ľadom pokrytých vozovkách. Obvodové drážky v ramennej oblasti kombinované s lamelovým systémom vytvára pevné bočné hrany pre zachytenie bočných síl a snehové háčiky zlepšujú adhéziu v hlbokom snehu. Rozmanitá orientácia lamiel zvyšuje vzájomnú interakciu na zasneženom povrchu v priebehu brzdenia či akcelerácie.

Predíďte aquaplaningu

Užijete si perfektnú jazdu za mokra. Obidva segmenty pneumatík sa prezentujú vynikajúcim výkonom pri aquaplaningu a skrátením brzdnej dráhy na mokrej vozovke. To bolo získané optimalizáciou smerového dezénu a šírkou hlavných drážok, ktoré poskytujú zlepšenú ochranu proti aquaplaningu a perfektne odvádzajú sneh z kontaktnej plochy.

Produkty se filtrují...