Chcete sa na niečo opýtať?
(Po-Pia 7:30 - 15:00 hod.)
 

Motocyklové pneumatiky

Pneumatiky sú rozhodujúcimi funkčnými prvkami na prenos všetkých síl počas jazdy. Ich správanie by malo byť čo najlepšie a predvídateľné v celom ich funkčnom zábere. Od kvality pneumatík sa odvíjajú celkové jazdné vlastnosti motocykla.

Využite našu ponuku prémiových motocyklových pneumatík Continental.

 
 
Enduro
Sport Touring
Hypersport
 
Scooter
Moped
 

Nevybrali ste si z ponúkaných dezénov - máme ich pre Vás viac od iného prémiového výrobca

 
 

Čo zistíme pohľadom na motocyklové pneumatiky?

Všetci výrobcovia motocyklových pneumatík po celom svete používajú rovnaké značenie na bočnici. Okrem základných rozmerov pneumatiky tu nájdete informácie od rýchlostného a záťažového indexu cez konštrukciu pneumatiky až po rok výroby. S ohľadom na rozdielne rýchlosti, jazdné povrchy a nároky na životnosť či bezpečnosť sa moto pneumatiky špecializujú podľa typu motocykla. Tvrdšia zmes pneumatiky vyžadujú cestovné motocykle a endura. To zaručuje ich dlhšiu životnosť. Naopak pneumatiky s mäkšou zmesou využijú rýchle športové motorky. Životnosť motorkovej pneumatiky je síce nižšia, ale so zvýšenou priľnavosťou k ceste.

Radiálne pneumatiky

Radiálne pneumatiky majú kostru s uhlom približne 90° voči smeru otáčania (smeru jazdy) a uhol nárazníka približne 0° až 25°. Nárazník, ktorý sa nachádza pod oblasťou behúňa, poskytuje pneumatike stabilitu a dovoľuje dosiahnuť výrazne vyššie rýchlosti, pretože dochádza k výrazne menšej deformácii v dôsledku pôsobenia odstredivej sily. Tenší materiál bočnice prispieva k tomu, že sa pneumatika menej zahrieva a zvyšuje sa pevnosť pneumatiky pri vysokých rýchlostiach.

Pozn.: Cestné radiálne pneumatiky sa delia na športové a cestovno športové. Záleží na type motocykla a jeho použití. U enduro pneumatík ide zase o pomer jazdy v teréne a na ceste.

Diagonálne pneumatiky

Na súčasnom trhu predstavujú diagonálne pneumatiky (cross ply) „klasické“ prevedenie. Ich výhodami sú jednoduchá štruktúra a odolná bočnica, ktoré obzvlášť v náročnom teréne ponúkajú množstvo benefitov. Diagonálne pneumatiky majú maximálnu konštrukčnú rýchlosť 240 km/h. Použitý materiál: obvykle viskóza alebo nylonové vlákno.

Diagonálna pneumatika s nárazníkom je predchodcom radiálnej pneumatiky. Napriek tomu, že kostra je tiež tvorená niekoľkými vrstvami loženými cez seba, pneumatika je vybavená nárazníkom, ktorý je spravidla vyrobený z kevlaru. Diagonálne pneumatiky s nárazníkom spoznáte podľa písmena B (= bias belted) v označení na bočnici pneumatiky.

 

 

Produkty se filtrují...