Chcete sa na niečo opýtať?
(Po-Pia 7:30 - 15:00 hod.)

Novinky pre motocykle 2022

Pneumatiky sú rozhodujúcimi funkčnými prvkami pre prenos akýchkoľvek síl v priebehu jazdy. Zvlášť pri motorkách sú základnými prvkami bezpečnosť a spoľahlivosť, preto by malo byť ich správanie čo najlepšie a predvídateľné v celom ich funkčnom zábere.

Novinky koncernu Continental

V oblasti cestno-športových motocyklov ponúka spoločnosť Continental novú pneumatiku ContiRoadAttack 4. Táto pneumatika stanovuje úplne inú dimenziu pri pôžitku z jazdy zvlášť pri vyšších rýchlostiach. Ďalšou, dá sa povedať novinkou je pneumatika z roku 2021 a tou je ContiSportAttack štvrtej generácie. V endurových pneumatikách sa zameriame na dezén TKC 70 a TKC 70 Rocks.

ContiRoadAttack 4

 • Nová zmes a dezén pre ešte lepšie záberové vlastnosti
 • Vylepšená konštrukcia prednej pneumatiky poskytuje odozvu a agilitu  
 • Pneumatika optimalizovaná tak, aby vhodným spôsobom dopĺňala najnovšie motocykle a u tých starších zvyšovala výkon  

Nová pneumatika ContiRoadAttack 4 v sebe spája dva svety: nový dezén pneumatiky, ktorý ďaleko predstihuje konkurenciu v tradičných kritériách uplatňovaných v segmente športovo-cestných strojov: kilometrovom výkone, pohodlí, stabilite a priľnavosti za mokra. Okrem toho však ponúka novú úroveň čisto športových vlastností, ktoré sú nevyhnutné pre najnovšie športovo-cestné motocykle s vysokým výkonom.

„Hyper cestná“ pneumatika ContiRoadAttack 4 prichádza s technológiou GripLimitFeedback pre včasnú odozvu pri veľkom náklone motorky. Hladká sekcia v hornej časti ramena behúňa umožňuje maximálnu priľnavosť a vysokú presnosť. Nová zmes a dokonalejší dezén zásadným zpôsobom zlepšujú výkon za mokra. Okrem toho ponúka aj špičkové záberové vlastnosti za každého počasia a vylepšené záberové vlastnosti na suchej vozovke, ktoré sa môžu merať s čisto športovými pneumatikami. Táto moderná hi-tech pneumatika je určená pre moderné a výkonné športovo-cestné motocykle, nestratí sa však ani u retro cestovných strojov u ktorých zlepší výkon.

Od januára 2022 sú k dispozícii nasledujúce rozmery:

 • predná pneumatika: 120/70 ZR 17 M/C,
 • zadná pneumatika: 160/60 ZR 17 M/C, 180/55 ZR 17 M/C, 190/50 ZR 17 M/C, 190/55 ZR 17 M/C.

ContiSportAttack 4

Ďalšou veľmi obľúbenou a často volenou pneumatikou medzi motorkármi užívajúcimi si „športovejší“ štýl jazdy je ContiSportAttack 4. Na veľtrhu Eicma v minulom roku spoločnosť Continental predstavila 6 nových pneumatík. Prvou novinkou bola 4. generácia športového typu ContiSportAttack. Môžeme sa tešiť na väčšiu styčnú plochu v hlbokých náklonoch, s ktorou sa spája vyššia istota a lepšia priľnavosť.

Maximálne záberové vlastnosti vďaka zmesi BlackChili Performance, presné riadenie a jednoduchá ovládateľnosť väčšiny výkonných bikov a superbikov.

 • ZMES BLACKCHILI SPORT: lepšie záberové vlastnosti a trakcia zásluhou najnovšej technológie zmesi.
 • NOVÁ KONŠTRUKCIA PROFILU: väčší otlačok pri extrémnych náklonoch.
 • HANDLING: agilita a presnosť pri zatáčaní, na ktorú ste pri Conti zvyknutí.
 • ZAHRIEVANIE: rýchle zahriatie pre pocit istoty už od prvých kilometrov.
 • HANDLING ZA MOKRA: technológia RainGrip používaná u víťazov testov Continental.
 • ZÁVODY: vhodné aj pre hobby použitie na závodnom okruhu (bez ohrievačov pneumatík).

Pneumatika je ponúkaná v nasledujúcich rozmeroch:

 • Predná pneumatika:  120/60 ZR 17 M/C, 120/70 ZR 17 M/C
 • Zadná pneumatika: 160/60 ZR 17 M/C, 180/55 ZR 17 M/C, 190/50 ZR 17 M/C, 190/55 ZR 17 M/C, 200/55 ZR 17 M/C

TKC 70 Rocks

Ste adventure cestovateľ? Potom si určite Vašu obľubu získa pneumatika TKC 70. Jej vyrovnané výkony sa prejavia ako na asfalte, tak aj mimo neho. Tento potenciál navýšila spoločnosť Continental uvedením novej zadnej pneumatiky s dodatkom Rocks.

Čo sa teda zmenilo uvedením novej zadnej pneumatiky? Predchádzajúca verzia zadnej pneumatiky Continental TKC 70 má uprostred behúňa súvislú plochu zvyšujúcu životnosť. Platí to hlavne u dlhších presunov na asfaltových povrchoch. Naopak má menší potenciál mimo týchto povrchov. Vďaka inovovanému dezénu TKC 70 Rocks bolo dosiahnuté efektívnejšie chovanie na kamenitých cestách. Zároveň boli zachované vlastnosti na asfalte, hlavne čo sa týka hlučnosti a valivého odporu.

Zadná pneumatika TKC 70 Rocks sa kombinuje s prednou TKC 70. Nová zadná pneumatika zvýši priechodnosť po nespevnených cestách pre všetky motocykle s mainstream rozmermi kolies. K dispozícii je v 17" a 18“ v bežných šírkach 130 - 170 milimetrov.

 • VIAC MOŽNOSTÍ PRE VÁŠ MOTOCYKEL: prvýkrát v histórii je možné štandardnú prednú pneumatiku TKC 70 kombinovať s agresívnejšou off-roadovou pneumatikou TKC 70 Rocks na zadnom kolese.
 • ZÁBEROVÉ VLASTNOSTI A HANDLING: lepšia trakcia v teréne a tradične vynikajúci výkon na ceste.
 • HLUK NA VOZOVKE: príjemne tichá pneumatika vďaka zdokonalenému rozmiestneniu zubov dezénu znižujúcich hlučnosť.
 • RUČNE VYROBENÉ V NEMECKU: Radiálne pneumatiky z výrobného závodu v Korbachu pre cestovateľov, ktorí majú radi dobrodružstvo.

Produkty se filtrují...